Lokalizacja

O JAROSŁAWCU

Jarosławiec to stara, XV-wieczna osada. Przez 500 lat tutejsza ludność trudniła się rybołówstwem i poławianiem bursztynu. Dopiero w drugiej połowie XX wieku rozpowszechniły się wyjątkowe walory przyrodnicze miejscowości: najwyższy na polskim wybrzeżu brzeg klifowy, którego wysokość dochodzi do 45 metrów oraz umiejscowienie Jarosławca; ląd jest wysunięty około 6 kilometrów w morze, dzięki czemu w powietrzu niezmiennie notuje się bardzo wysoką zawartość leczniczego jodu.

Dziś Jarosławiec jest popularnym kurortem wypoczynkowym, który każdego roku odwiedza kilkadziesiąt tysięcy turystów. Pomimo tego nie znajdziemy tu wielkomiejskiej zabudowy, nie uraczymy tłoku. Bo Jarosławiec w głębi jest wciąż XV-wieczną osadą ze starą, szachulcową zabudową i prawie 200-letnią latarnią morską…

image
image

NASZA LOKALIZACJA

Jedną z głównych zalet Piaskowego Brzegu jest jego doskonała lokalizacja. Zaledwie 100 metrów dzieli nas od 200-letniej latarni morskiej, a 250 metrów od centrum miejscowości, gdzie można odwiedzić Muzeum Bursztynu, a także delektować się regionalnymi smakami Pomorza w kilkunastu restauracjach. Spacer w stronę plaży zajmuje 5 minut (500 metrów). Amatorów jazdy rowerowej ucieszy zapewne bliskość trasy rowerowej R-10.